Parkeleri Döşedikten Sonraki Bakımlar var bunları sizlere bildirmek ve tüyolar vermek istiyorum.

Parkeleri Döşedikten Sonraki Bakımlar

Parkeler bildiğiz gibi yarı ağaç yarı kimysallardan oluşan yer zemin kaplamasıdır. Bu nedenle çok sıcak ortamda veya çok soğuk ortamda parkeler bu duruma tepki verebilir.
Parkeleri Döşedikten Sonraki Bakımlar

İnsanlar 20 derece yaşamlarını sürdürebilirler ama parke’de bağıl nem nispeti de %50-65’tir. Bu bağıl nemin yükselmesi veya çok aşırı düşmesi halinde parkelerde yer kabarmalar, dalgalanmalar olur. Bazen parkeler yerinden bile çıkabilir.

Laminat Parke ve Nem

Laminat Parke ve Nem ; Laminat parkeler yarı tahta oldukları için nemi sevmezler nemli ortamlarda parkeler çürüme yapar, yerinden çıkar ve deformasyona uğrar bunu önlemek için inşaat bittikten sonra parkeler 1 hafta ile kurutulmalıdır. Parkeler dışarıdan hava alabilir problem yok ama yağmur, kar gibi dış etmenlere maruz kaldıklarında kabarmalar ve deformasyonlar olabilir.

İnşaat bittikten sonra

Parkelerin üzeri kartondan malzemelerle boşluk verilmeden kartonların araları koli bantlarıyla yapıştırılmak sureti ile kapatılmalıdır.

Eğer yapılmazsa ; içeride oluşacak (perde, halı, koltuk v.s olmadığından) nemi yerdeki ahşap parke emecektir. Bu durumda dalgalanmalar ve deformasyonlar meydana gelecektir.