Bu yazımızda sizlere laminat parke ve lamine parkenin özelliklerinden ve farklarından bahsedeceğiz.

Laminat parke nedir ?

laminat parke

Parkeler bir zemin kaplama türüdür bu zemin kaplama türünün çok gelişmesi ve hızlı bir şekilde Pazar payını büyütmesi hem yarı ağaç ürünlerini içermesi  hemde kolay taşınması ve kolay montaj imkanları nedeniyle bugün Türkiyede ve dünyada en çok kullanılan zemin kaplama türüdür

Parke “sıkıştırılmış talaş üzerine reçine emdirilmiş kağıt baskıdır”  Laminat parkeler 4 katmandan oluşur bu katmanlar üstten sırayla üst katman (cila) , Kağıt tabaka, HDF tabakası ve sonda en alttaki tabaka denge tabakasıdır.

Zemin kaplama denilince akıllara ilk lamine (tamamen doğal, ahşap) ve laminat (sıkıştırılmış talaş üzerine reçine emdirilmiş baskı) parkeler geliyor. Her iki üründe farklı kullanım zevklerine, ihtiyaçlarına yanıt veriyor. Genelde ülkemizde bir çok tükeci lamine parke ile laminat parke arasındaki farkı bilmemektedir bu nedenle ucuz olan “laminat parkeleri” tercih etmektedir. Ama bu oran Avrupada tam tersi konumdadır lamine parkeler Avrupada en çok tercih edilen doğal zemin kaplama türüdür.

Laminat parkeler genelde Avrupada doğal olmadıkları yüzünden pek rağbet görmez

Laminat Parke Almak Hiç Bu Kadar Kolay Olmamıştı

Bu son derece kullanışlı, sağlıklı ve de modüler olan laminat parke almak artık çok kolay Firmamız web sitesinde satışa sunmuş olduğumuz Parke çeşitlerinden beğendiğiniz ürünü sitemiz aracılığı ile kolaylıkla sipariş edebilir ve artık mekân dekorasyonlarının vazgeçilmez bir parçası olan Laminat Parke zeminlerin sunmuş olduğu pek çok avantajdan faydalanabilirsiniz.

enuygunlaminatparke.net web sitemiz ile bize kolayca ulaşabilir ve ücretsiz olarak müşterilerimize sunmuş olduğumuz keşif ve montaj hizmetlerinden sizler de faydalanabilirsiniz.

Web sitemizde görmüş olduğunuz Laminat Parke Modelleri parkecilik sektöründe kullanılan en kaliteli malzemelerden üretilmiş olup bir yanmazlık garantisi olan E1 belgesine sahip ürünlerdir. Bu bağlamda ürünlerimizi uzun yıllar güvenle kullanabilirsiniz.

Laminat parkenizde bir deformasyon mu oldu hiç önemli değil. Yukarıda bahsetmiş olduğumuz kilit sistemi sayesinde deforme olan bölümü kolayca çıkartarak yerine yeni parçayı saniyeler içinde monte edebiliriz.

Lamine parkenin avatajları

kps lamine parke

Lamine parkeler yüzde yüz doğal ağaçlardan yapıldıklarından dolayı çıplak ayak ile basıldığında insanların elektriğini almakta ve doğal olduğu için uzun yıllar evinizde sağlık bir şekilde kullanabilirsiniz.

Laminat Parkelerde E1 Belgesi

TSE bir standı olan E1 belgesi parke üretiminde kullanılan “formaldehit” adlı son derece zararlı ve konserejen içeren maddenin laminant parkelerde masrafdan kaçınmak için çokça kullanılması insan sağlığı acısından zararlıdır.

Eğer laminat parkenizde E1 belgesi varsa gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz sizde mutlaka alacağınız TSE onaylı E1 belgesi aramayı unutmayın.

Ürünlerimiz