Laminat Parke Nedir?

laminat parke nedir?

laminat parke nedir?

Laminat parke ağaç sektörünün yan ürünleri olan talaş kırpıntı gibi ürünlerin yüksek ısılı işlemler altında birleştirilerek (preslenerek) laminat parkenin orta tabakasındaki yüksek dayanımlı ağaç lifler yanı HDF oluşturur. HDF dediğimiz orta tabakanın üzeri dekor kağıdı ve yüksek kalitedeki koruma tabakası ile kaplanarak laminat parkenin imalatı tamamlanmaktadır.

Laminat parkeler bu özellikleri nedeniyle tamaman doğal zemin kaplamaları değildir içerisinde reçine ve talaş bol miktarda bulunmaktadır. Zemin kaplama denilince akıllara ilk lamine (tamamen doğal, ahşap) ve laminat (sıkıştırılmış talaş üzerine reçine emdirilmiş baskı) parkeler geliyor. Her iki üründe farklı kullanım zevklerine, ihtiyaçlarına yanıt veriyor. En uygun laminat parke yöneticileri, bu iki ürün arasındaki farklılıkların bilen tüketicilerin, kendi ihtiyaçlarını daha iyi belirleyeceğini belirtiyor.

Lamine Parke Nedir?

lamine parke nedir?

lamine parke nedir?

%100 doğal masif ahşap tabakalardan oluşan bir üründür. Bu zamin türü dediğimiz gibi yüzde yüz ağaçtan yapılan bir zemindir bu özelliği nedeniyle laminat parkelerden fiyat farkı vardır. Ortalama 2016 fiyatları genelde minimum metrekaresi 65 TL’den başlayıp 150-200 TL’ye kadar uzayabilmektedir.

  • Cilalı veya yağlı yüzeyi ile döşenmeye hazırdır.
  • İlk döşeme sonrası sistre ve cila gerektirmez ama masif parkeler gibi defalarca sistre edilebilir.
  • Lamine parke kaliteli, uzun ömürlü ve doğal bir döşeme malzemesidir.
  • Her türden kullanıcının isteklerini karşılayabilecek kapasitede olan bu ürün, dekoratif kullanışlı ve şık yer döşemesi ürünüdür.